מדרסים לגיד אכילס

גיד אכילס

הגיד מורכב מרקמת חיבור קולגן האנטרציסאליים נקרעים. אי אפשר לראות בעיין את הקרע בגיד עצמו.

הסיבים שלו בנויים בצורת פיתולים הגיד מתחבר באזור ההאנסרציה. אצל חלק מהחולים בגלל עוצמת המכה יש קרע עם תלישה של בעצם.

ישנם קרעים כרוניים שנקרעים באופן פתאומי.

מעטפת הגיד: דלקת אנפלמטורית של מעטפת הגיד.

דלקת אנפלמטורית: המעטפת של הגיד מאוד דקה עוטפת את הגיד ומאפשרת לו להחליק בתוך תעלה מובנית בצורה חופשית יש אמטומה בתוך המעטפת שמתמלאת ברקמה ומונעת החלקה של הגיד בצורה חלקה (בגלל נפיחות, קרע ניווני ישן, אנטומה והדבקויות) זה מתבטא בכאבים, צלייה, כאב שגובר בזמן פעילות ספורטיבית התקשות בעליית מדרגות, התקשות לעמוד על קצות האצבעות, מוגבלות מבחינה ספורטיבית ובפעילות יום יומית. ייתכן שגם שומעים רעשים (קליקים/קנאקים) הרגישות ממוקמת מעל הגיד ולא באנסרציה מרגשים התאבות נפיחות וקריפטיציה בזמן הזזת הקרסול יש המשתמשים בסטרוידים על מנת לפתור זאת ך זה לא מומלץ ולא בריא. הפתרון האידיאלי הוא מדרסים שקליין ראובן מייצר במיוחד עבור בעיה זו אלו מדרסים ביו מכניים עם הגבהה מיוחדת באזור העקב אשר עוזרים לפתור את הבעיה

דלקת של הגיד עצמו: הסיבים של הגיד לפעמים  מודלקים מכל מיני סיבות, כגון העומס שמפעילים על הגיד בתדירות גבוהה מאוד, התגובה של הגיד היא שהסיבים שלו נשברים קרעים חלקיים ואז הגוף שלנו רוצה להגן על הגיד, ואז מגייס תאים בונים לאזור הקרעים והתאים המיוחדים האלה עושים בניה לא מסודרת, חלק מהחולים מסתדרים וחלק ממשיכים במאמץ ומתעלמים מהכאב ואז הגיד נקרע באופן פתאומי וחד חלק מהחולים חושבים שזה טריביאלי ואז עוברים על זה. הטיפול בשני מצבים אלה- שמרני, מנוחה, להגביל פעילות ספורטיבית, נעל מרופדת מעל העקב.

המבנה הגרמי בולט- יש גבעה שנקראת Haglond  הבליטה הזאת בגלל שהגיד מתחבר כאן, והוא מתחכך עם הבליטה ונוצרת בורסה נפוחה, ונגרם דלקת – מצב זה כואב במנוחה ובהליכה, וחלק מהחולים מפתחים בליטה לטירלית לא נוחה עם יבלת.

 ankle pain design Free Vector

. הפתרון האידיאלי הוא מדרסים שקליין ראובן מייצר במיוחד עבור בעיה זו אלו מדרסים ביו מכניים עם הגבהה מיוחדת באזור העקב אשר עוזרים לפתור את הבעיה.

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *